Svalövs kommun

Lärare

Här är Kulturskolans lärare. Vill du kontakta någon av dem, använd e-postlänken vid respektive lärare.

Namn: Petter Bengtsson
Titel: Musiklärare
Uppgifter: Slagverk, elbas, rockskola
E-post: petter.bengtsson@svalov.se

Namn: Gabriella Blum
Titel: Musiklärare, administrativ assistent
Uppgifter: Teater, rytmik, förberedande musik, sång, piano, administration
E-post: gabriella.blum@svalov.se

Namn: Mattias Carlson
Titel: Musiklärare
Uppgifter: Saxofon, klarinett, ensemble
E-post: mattias.carlson@svalov.se

Namn: Linus Eckerbom
Titel: Musiklärare
Uppgifter: Trombon, trumpet, valthorn, baryton, keyboard, ensemble.
E-post: linus.eckerbom@svalov.se

Namn: Anna Larsson
Titel: Musiklärare
Uppgifter: Fiol, sång, ensemble
E-post: anna.larsson@svalov.se

Namn: Robert Logrell
Titel: Danslärare
Uppgifter: Dans
E-post: robert.logrell@svalov.se

Namn: Maria Nilsson
Titel: Musiklärare
Uppgifter: Tvärflöjt, blockflöjt, piano, keyboard, gitarr, sång, slagverk, ensemble
E-post: maria.nilsson@svalov.se

Namn: Erik Seffers
Titel: Musiklärare
Uppgifter: Gitarr, elbas
E-post: erik.seffers@svalov.se

Namn: Marit Sjödin
Titel: Musiklärare
Uppgifter: Cello, ensemble
E-post: maritsjodin@hotmail.com

Namn: Siri Sjögren
Titel: Kulturskolechef, musiklärare
Uppgifter: Kulturskolechef, piano, sång, kör
E-post: siri.sjogren@svalov.se

Namn: Pontus Welander
Titel: Filmlärare
Uppgifter: Film
E-post: pontus.welander@svalov.se

Publicerad: 2018-10-04

Sidansvarig: Siri Sjögren

Svalövs kommun | 268 80 Svalöv | Besöksadress: Herrevadsgatan 10
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-16.30
Telefon: 0418-47 50 00 | Fax: 0418-47 50 26 | E-post: info@svalov.se

© 2016 Svalövs kommun