Under ett par kvällar under höstlovet förekom det stenkastning mot Skånetrafikens bussar i Kågeröd. Beteendet är helt oacceptabelt och kan orsaka skador samt olyckor som inte går att förutse.
Foto: Mostphotos.
Händelserna är polisanmälda men polisen söker ytterligare information i ärendet. Har du uppgifter eller tips som skulle kunna vara värdefulla för den fortsatta polisutredningen lämna dessa till polisen.
- Även observationer och uppgifter som du kanske känner är obetydliga kan vara av stor vikt för oss när det gäller utredningens totala bild, så kontakta gärna oss, säger kommunpolis Björn Johnsson.
Tips lämnar du via polisen.se, 114 14, eller besök polisens Mobila kontor
. De är på plats i Kågeröd på torsdagseftermiddagar efter klockan 13.00. Platsen är parkeringen mittemot COOP.
Publicerad:
Sidansvarig: Daniel Henriksson