Svalövs kommun

Personal

Här är Kulturskolans personal. Vill du kontakta någon av dem, använd e-postlänken vid respektive lärare.

Foto: Klara Andersson

Anja Liabäck

kulturskolechef

anja.liaback@svalov.se

Gabriella Blum

administrativ assistent
teater, prova på Kulturskolan, rytmik, sång, kör, piano

gabriella.blum@svalov.se

Klara Andersson

dans, Kulturverkstan

klara.andersson@svalov.se

Karolina Annerblom Armstrong

piano, kör

karolina.armstrong@svalov.se

Petter Bengtsson

slagverk, elbas, pop & rockskola

petter.bengtsson@svalov.se

Mattias Carlson

saxofon, klarinett, ensemble

mattias.carlson@svalov.se

Linus Eckerbom

trombon, trumpet, valthorn, baryton, gitarr, ensemble

linus.eckerbom@svalov.se

Anna Larsson

fiol, sång, ensemble, kör

anna.larsson@svalov.se

Maria Nilsson

tvärflöjt, blockflöjt, piano, keyboard, gitarr, sång, slagverk, ensemble, Kulturverkstan

maria.nilsson@svalov.se

Gustav Nordström

gitarr, elgitarr, elbas, pop & rockskola

gustav.nordstrom@svalov.se

Marit Sjödin

cello, ensemble

marit.sjodin@svalov.se

Pontus Welander

film

pontus.welander@svalov.se

Publicerad: 2021-04-12

Sidansvarig: Anja Liabäck

Svalövs kommun | 268 80 Svalöv | Besöksadress: Herrevadsgatan 10
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-16.30
Telefon: 0418-47 50 00 | Fax: 0418-47 50 26 | E-post: info@svalov.se

© 2016 Svalövs kommun